Hakkımızda

Turkish Defence Agency (TDA), kamu adına çalışan Türkiye merkezli bir çevrimiçi savunma medya haber plartformudur. 2014 yılından beri içerik üreten ve önceki adı Türk Savunma Sanayi (trsavunmasanayi.com) olan TDA, kısa sürede ulaştığı popülarite ile birlikte geniş okuyucu kitlesine sahiptir. 2020 yılında kurumsallaşma sürecine girmiş olan TDA, Türkiye’nin sosyal medyada en büyük savunma medyası plartformlarındandır.

Turkish Defence Agency, Türk savunma sanayii ürünü yerli ve milli sistemleri ile dünya silah pazarı hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, savunma ve milli güvenlik gelişmelerine hızlı ve doğru kaynaktan ulaşmak isteyenlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla yayın yapmaktadır.

TDA, güvenlik güçleri personeline, savunma sanayii kurum ve kuruluşlarına, araştırmacılara ve amatör takipçilere savunma sanayii ve askeri konularda bilgi sağlamaya adanmış bir platformdur. Bu kapsamda güncel haberler, özgün yazılar, infografikler ve videolar ile toplumuzu bilgilendirmekteyiz.

Aynı zamanda İngilizce uluslararası yayın yaparak da ülkemiz savunma sanayii ürünlerinin dünyaya tanıtımını sağlıyoruz.

Medya Partnerliklerimiz

13’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı

2017

Anadolu Tershanesi
TCG Sancaktar Teslim Töreni
2018

Saha Expo Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı

2020-2021-2022-2023-2024

Ekibimiz

Kurucu
Turkish Defence Agency kurucusu, İstanbul Üniversitesi mezunu. Türkiye'nin en büyük savunma sanayi firmalarıyla iletişim halinde.
Genel Koordinatör
İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, amatör fotoğrafçı ve yazar. 5+ senedir grafik tasarım üzerine işler yapıyor. Yazılım, uzay, savunma sanayii ve teknoloji konuları ile ilgileniyor.
İcra Kurulu Üyesi
https://www.linkedin.com/in/utkukatipoglu/
Asya Temsilcisi
İngiltere Temsilcisi
Yazar
Türkiye'nin en genç savunma sanayi yazarı
Yazar
Yazar
Bursa Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği lisans öğrencisi. Ülkesine savunma sanayi alanında hizmet etmek için gayret gösteren bir mühendis adayı. Havacılığa meraklı. Kompozit malzemeler ve imalat yöntemleri alanlarına ilgili.