Hakkımızda

Turkish Defence Agency, Türkiye merkezli bir çevrimiçi savunma medya şirketidir. 2012 yılından beri içerik üreten ve önceki adı Türk Savunma Sanayi (trsavunmasanayi.com) olan Turkish Defence Agency kısa sürede ulaştığı popülarite ile birlikte geniş okuyucu kitlesine sahiptir. 2020 yılında kurumsallaşma sürecine girmiş olan TDA Türkiye’nin sosyal medyada en büyük savunma medyası şirketidir.

Turkish Defence Agency, Türk savunma sanayii ürünü yerli ve milli sistemleri hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, savunma ve milli güvenlik gelişmelerine hızlı ve doğru kaynaktan ulaşmak isteyenlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla yayın yapmaktadır.

TDA; güvenlik güçleri personeline, savunma sanayii kurum ve kuruluşlarına, araştırmacılara ve amatör takipçilere savunma sanayii ve askeri konularda bilgi sağlamaya adanmış bir platformdur. Bu kapsamda güncel haberler, özgün yazılar, infografikler ve videolar ile toplumuzu bilgilendirmekteyiz.

Aynı zamanda İngilizce uluslararası yayın yaparak da ülkemiz savunma sanayii ürünlerinin dünyaya tanıtımını sağlıyoruz.

Ekibimiz

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Öğrencisi, amatör fotoğrafçı ve yazar. 5+ senedir Grafik Tasarım üzerine işler yapıyor şuanda birçok firma da tasarım sorumlusu. Yazılım, uzay, savunma sanayii ve teknoloji konuları ile ilgileniyor.

Akdeniz Üniversitesi Ekonometri öğrencisi. Havacılık, teknoloji ve fitness tutkunu. Vatansever. Savunma ve havacılık ilgi ve bilgisiyle, aldığı ekonomi ve istatistik eğitimini birleştirip profesyonel analizler yapma arzusunda.

Sınıf öğretmeni olarak nice minik kalbe Türk milliyetçiliğini ve vatanseverliğini işleme, bunun yanında bilim-teknoloji iştahı kazandırma çabasındayım. Hem Tarih hem teknolojiye meraklıyım. Bilhassa Askeri teknoloji ve Savunma sanayi üzerine organizasyonlara katılıp firmalar ile çalışmalar yürüterek Türk Savunma Sanayi çorbasına az da olsa tuz katma gayesi içindeyim.

Turkish Defence Agency kurucusu, İstanbul Üniversitesi mezunu. Türkiye'nin en büyük savunma sanayi firmalarıyla iletişim halinde. Biomedhair isimli saç ekim firmasına sahip.

Abdullah Gül Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okumaktayım.
Siyaset Bilimi, Politika, Uluslararası İlişkiler, Savunma Sanayi, Diplomasi ve Bölgesel Analizler ile ilgilenmekteyim.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Subay adayı. Savunma Sanayi Araştırmacısı. Vatansever ve Tank aşığı. Yıldırım Harekatı öncüsü Heinz Guderian'ın en büyük hayranı. Türkiye Cumhuriyeti'ne subay sıfatıyla en iyi şekilde canım feda diyerekten hizmet etme prensibinde.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Lisans Öğrencisi / Savunma ve Güvenlik Araştırmacısı - Uluslararası Askeri Doktrinler / Milli Güvenlik / İstihbarat Stratejileri / Savunma ve Uzay Teknolojileri İleri Araştırma Programları / Nükleer Programlar / Savunma ve Güvenlik Politikaları

Çarkta sıradan bir diş değil de yeni çark oluşturmaya çalışan, Türk Savunma Sanayi ve Dünya Savaş Tarihi meraklısı bir İstanbul Üniversitesi İşletme Fakülteli.6 yılı aşkın süredir takip ettiğim savunma sanayi ve yeni teknolojilerdeki gelişmeleri sizlere aktarmaya çalışacağım.